Description
SHA1.0 IS SIMPLE AND COMPACT MULTI LEVEL AIR PURIFIER DESIGNED WITH ACTIVATED CHARCOAL AND NATURAL OIL TREATED FILTERS ZERO ELECTRICITY CONSUMPTION MAKES YOU FREE FROM DIFFERENT ILLNESS CAUSING AIR POLLUTANTS.
SHA1.0 IS SIMPLE AND COMPACT MULTI LEVEL AIR PURIFIER DESIGNED WITH ACTIVATED CHARCOAL AND NATURAL OIL TREATED FILTERS ZERO ELECTRICITY CONSUMPTION MAKES YOU FREE FROM DIFFERENT ILLNESS CAUSING AIR POLLUTANTS.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | AIRO TREAT |
| Model Name | SHA1.0 |
| Type | Room |
| Filter Type | Dehumidifier, HEPA, Activated Carbon |
| Color | White |
| Shade | WHITE |
| Material | STEEL |
| Coverage Area | 20 sq ft |
| Suitable For | HOUSE, OFFICE,SCHOOL,WORK AREA,BUS STANDS,HOSPITALS |
| Technology Used | NATURAL, AUTOMATIC |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Humidifier | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Power Requirement | ZERO |
| Power Consumption | 0 W |
| Width | 6 cm |
| Height | 49 cm |
| Depth | 3 cm |
| Weight | 0.3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.