Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Amrutha Foods |
| Model Name | Chicken Pickle |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Chicken |
| Quantity | 500 g |
| Container Type | Mason Jar |
| Taste | Spicy |
| Organic | No |
| Food Preference | Non-vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 3 Months |
| Storage Instructions | After Opening Refrigeration Required, Mix well with dry spoon before every usage |
| Preservation Process | Oil & Salt |
| Ingredients | Chicken with Bone , Chilli Powder ,Salt, Mixed Spices ,Pure Lemon Juice , Branded RiceBran Oil |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | Amrutha Foods |
| Width | 10 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 10 cm |


Reviews
There are no reviews yet.