Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 x Jewellery Weighing Scale, 2 x AAA Batteries |
| Model Name | 0.01g to 500g Gold, Kitchen & Personal Weighing Scale Displays Units in G, OZ, TL, CT |
| Model Number | 0.01g to 500g Gold, Kitchen & Personal Weighing Scale Displays Units in G, OZ, TL, CT |
| Color | Silver |
| Display | Digital |
| Powered By | battery |
| Battery Type | AAA |
| Number of Batteries | 2 |
| Width | 62 mm |
| Height | 120 mm |
| Depth | 15 mm |
| Weight | 150 g |
| Warranty Summary | N/A |
| Warranty Service Type | Not Available |
| Covered in Warranty | N/A |
| Not Covered in Warranty | No warranty on physical damage |


Reviews
There are no reviews yet.