Description
Our products are always fresh.
Our products are always fresh.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | ATUL |
| Model Name | Surti Biscuit Farmas 200 gms |
| Quantity | 200 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Plain |
| Organic | Yes |
| Ingredients | Refined Wheat Flour, Partially Hydrogenerated Vegetable Oil, Refined Palm Oil, Cumin Seeds, Edible Iodized Salt, Sugar, Yeast, Containes Added Flaour |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | No Cholesterol |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Width | 5.5 cm |
| Height | 12.5 cm |
| Depth | 17.5 cm |
Reviews
There are no reviews yet.