Description
Jumbo size Stainless steel lid .2 years ,1600 watts
Jumbo size Stainless steel lid .2 years ,1600 watts
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | 1600-Watt Multifunction Rice Cooker |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 4.2 L |
| Total Pan Capacity | 2.2 L |
| Sales Package | 1 Rice cooker |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Non-stick Cooking Bowl | Yes |
| Detachable Power Cord | Yes |
| See Through Glass Top Lid | Yes |
| Measuring Cup | Yes |
| Tempered Glass Lid | Yes |
| Water Level Indicator | Yes |
| Spatula | Yes |
| Poaching Tray | Yes |
| Programmable Options | Yes |
| Width | 22 cm |
| Height | 21 cm |
| Depth | 22 cm |
| Warranty Summary | Warranty: 2 years on product |
| Warranty Service Type | SERVICE CENTER |
| Covered in Warranty | MANUFACTURER DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.