Description
Teflon coated design with super clean surface finish
Teflon coated design with super clean surface finish
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | 550-Watt Deluxe Multifunction Cooker (White) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.5 L |
| Functions | Deluxe Multifunction Cooker |
| Sales Package | rice cooker |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Non-stick Cooking Bowl | No |
| Detachable Power Cord | Yes |
| See Through Glass Top Lid | Yes |
| Measuring Cup | Yes |
| Tempered Glass Lid | Yes |
| Water Level Indicator | Yes |
| Width | 22 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 22 cm |
| Warranty Summary | 2 year |
| Warranty Service Type | service centerf |
| Covered in Warranty | manufacturer defects |
| Not Covered in Warranty | physical damage |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.