Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Induction Cook Top |
| Brand | Bajaj |
| Model | Ba1 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | White |
| Control | Push Button |
| Display | LED |
| Timer | Digital Timer Control |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | 230 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warrenty |


Reviews
There are no reviews yet.