Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | set of 1 |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Blending | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Chutney Jar Capacity | 0.4 |
| Warranty Summary | manufacturer |
| Warranty Service Type | manufacturer only |
| Covered in Warranty | manufacturer default |
| Not Covered in Warranty | physical damage |
| Depth | 22 cm |
| Height | 18 cm |
| Width | 6 cm |
| Weight | 1.4 kg |


Reviews
There are no reviews yet.