Description
High performance 500 W Titan motor with 5 years warranty.2 year warranty on product.Long lasting unbreakable lids & jars.2-in-1 functional (dry & chutney grinding) blade .ISI Approved
High performance 500 W Titan motor with 5 years warranty.2 year warranty on product.Long lasting unbreakable lids & jars.2-in-1 functional (dry & chutney grinding) blade .ISI Approved
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Mixer Grinder with 3 Jar, Warranty Card |
| Non-slip Feet | Yes |
| Seed Collector | No |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Warranty Summary | Domestic |
| Warranty Service Type | Home Service |
| Covered in Warranty | Manufacture Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Broken and Damage |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| Depth | 18 cm |
| Height | 15 cm |
| Width | 12 cm |
| Weight | 1.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.