Description
Type: Induction Cooktop Worktop
Type: Induction Cooktop Worktop
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | SLIM 2100 WATT WWW |
| Model | INDUCTION (Black, Touch Panel) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 8 |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Elements on Cooktop | INDUCTION COOKTOP |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 2100 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | 1 YEAR |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFETCS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.