Description
A good quality product for you.
A good quality product for you.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop, Instruction Manual, Warranty Card |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | Magnifique |
| Model | Induction Cooker Black and Gold |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black, Gold |
| Control | Touch Panel |
| Display | DIGITAL |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | 1 Induction Cooktop |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | 230v |
| Cool Touch | Yes |
| Weight | 2.9 kg |
| Service Type | ON SITE WARRANTY |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered In Warranty | ANY PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.