Description
Majesty New RCX 21 Deluxe
Majesty New RCX 21 Deluxe
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Majesty New RCX 21 Deluxe |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 1.8 L |
| Model Name | RCX 21 |
| Sales Package | 1 Electric Cooker |
| Power Requirement | 230 |
| Power Consumption | 550 W |
| Cooking Pan | Non Stick |
| Width | 34 cm |
| Height | 25 cm |
| Depth | 24 cm |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Warranty Service Type | Company manufacture |
| Covered in Warranty | Manufacture defualt |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.