Description
Bajaj Majesty RCX 7 1.8L Rice Cooker
Bajaj Majesty RCX 7 1.8L Rice Cooker
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | RCX 7 1.8 Litre 550 Watt Rice Cooker |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Sales Package | 1 Bajaj Majesty RCX 7 1.8L Rice Cooker, 1 Measuring cup and spatula available, 1 spatula available, Instruction Manual, Warranty Card |
| Measuring Cup | Yes |
| Spatula | Yes |
| Width | 29 cm |
| Height | 29 cm |
| Depth | 29 cm |
| Warranty Summary | Warranty Against Manufacturer Defects |
| Warranty Service Type | On Site Service |
| Covered in Warranty | Manufacturer Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.