Description
INDUCTION COOK TOP
INDUCTION COOK TOP
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | SLIM |
| Model | SLIM |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | Glass |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 4 |
| Display | LED |
| Timer | YES |
| Timer setting | Yes hr |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | NA |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 2100 W |
| Power Input | 230V-50HZ |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Weight | 2.8 kg |
| Service Type | NA |
| Warranty Summary | NA |
| Covered In Warranty | NA |
| Not Covered In Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.