Description
Strong Heat Power, High Thermal Efficiency, saves energy by 50%, 7 Cooking Functions, 4 Hour Timer, 24 Hour Preset Timer, 4 Digit Display, Over Heat Protection, Multi Power Level Function.
Strong Heat Power, High Thermal Efficiency, saves energy by 50%, 7 Cooking Functions, 4 Hour Timer, 24 Hour Preset Timer, 4 Digit Display, Over Heat Protection, Multi Power Level Function.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 N INDUCTION UNIT , USER MANUAL |
| Brand | Baltra |
| model_name | COSM PULS |
| Model | BIC 119 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | TOLLFREE |
| Warranty Summary | 1 BRAND WARRANTY ONLY |
| Covered In Warranty | MANUFACTURE DEFECT ONLY |
| Not Covered In Warranty | BRAKEAGE |
Reviews
There are no reviews yet.