Description
Teflon Coated Non-Stick Plate, Indicator Lamp, Cool Touch Plastic Body, Non-Slip Feet, Thermostat Control, Overheat Safety Protection, Compact Upright Storage and Cord Wrap.
Teflon Coated Non-Stick Plate, Indicator Lamp, Cool Touch Plastic Body, Non-Slip Feet, Thermostat Control, Overheat Safety Protection, Compact Upright Storage and Cord Wrap.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sandwich maker |
| Brand | Baltra |
| Model ID | Entice – 2 Slice Sandwich Maker |
| Slice Capacity | 2 |
| Color | White |
| Lid Lock | Yes |
| Other Body Features | Cool touch Handle |
| Other Convenience Features | Removable Plates |
| Power Requirement | 230 V 50 Hz 750 W |
| Power Consumption | 750W W |
| W x H x D | 2310 mm |
| Warranty Summary | 1 year company warranty |
| Service Type | Company service |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Covered in Warranty | 1 year company warranty |
Reviews
There are no reviews yet.