Description
Traditional, rare and exotic varieties of rice Rich in dietary fiber Low glycemic Index Rich in natural anti-oxidants and phytonutrients
Traditional, rare and exotic varieties of rice Rich in dietary fiber Low glycemic Index Rich in natural anti-oxidants and phytonutrients
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | B&B |
| Model Name | Rajamudi (10 kg) |
| Rice Type | Boiled Rice |
| Quantity | 10 kg |
| Texture | Boiled |
| Color | Red |
| Grain Size | Medium Grain |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Cuisine | Indian |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Container Type | Bag |
Reviews
There are no reviews yet.