Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | B&B |
| Model Name | Thanga samba 3 kg |
| Rice Type | Boiled Rice |
| Quantity | 3 kg |
| Texture | Parboiled |
| Color | White |
| Grain Size | Medium Grain |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Container Type | Bag |


Reviews
There are no reviews yet.