Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BERZ |
| Model Number | 1500 Watt electric cooking heater/Fitted With ISI marked element /1 year warranty / |
| Power Consumption | 1500 watt, 220V, 50Hz |
| Input Voltage | 220V |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 33 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 28 cm |
| Weight | 2 kg |


Reviews
There are no reviews yet.