Description
An Aura can shape you and make you With our aura variant, be ready to make your culinary moments feather light experiences!
An Aura can shape you and make you With our aura variant, be ready to make your culinary moments feather light experiences!
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction |
| Brand | BlowHot |
| model_name | 2000-Watt Induction Cook Top – 1 Year Warranty – (Black) |
| Model | BL-900-Aura_BH |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 2.8 kg |
| Other Features | For Warranty Registrat and other queries reach us out at +918817403850 or info@blowhotindia.com. Call Service between 9:30 am to 6:30 pm |
| Service Type | Repair |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Covered In Warranty | Fully |
| Not Covered In Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.