Description
HEPA Silent technology 99.97 % removal of pollutent air. Best clean air delivery rate
HEPA Silent technology 99.97 % removal of pollutent air. Best clean air delivery rate
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Blueair |
| Model Name | Blue Pure 121 |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White, Black |
| Shade | White, Black |
| Coverage Area | 620 sq ft |
| Air Flow Level | 700 CMH |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 30 W |
| Width | 13 cm |
| Height | 28 cm |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 8.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.