Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 3 |
| Brand | Blueorange |
| Type | Golden Flax Seeds |
| Quantity | 300 g |
| Form Factor | Whole |
| Variant | Raw |
| Container Type | Pouch |
| dietary Preference | NA |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Yes |
| Common Name | ALSI |
| Model Name | ORGANIC FLAX SEEDS |
| Model Number | ORGANIC FLAX SEEDS |
| Usage Instruction | STORE IN CLOSED CONTAINER AFTER OPENING |
| Certification | FSSAI, SGS ORGANIC, USDA ORGANIC, INDIA ORGANIC |
| Width | 11 cm |
| Depth | 1 cm |
| Weight | 0.100 g |


Reviews
There are no reviews yet.