Description
Neo Waffle Maker
Neo Waffle Maker
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1N Unit & 1N User Manual |
| Brand | BOROSIL |
| Model ID | BWM100SS11 |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Waffle Maker Plate |
| Color | Black, Silver |
| Power Consumption | 1000 W |
| W x H x D | 31.4 cm x 26.5 cm x 12.2 cm |
| Net Weight | 1.93 kg |
| Warranty Summary | 2 years domestic warranty |
| Service Type | Customer to register complaint at 1800-224-550 |
| Not Covered in Warranty | Any other defects and damages apart from manufacturing defects |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.