Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BTC Hunter Tea |
| Type | Black Tea |
| Model Name | BTC Hunter Darjeeling Orthodox 400g (200g x 2 Pack) Black Tea |
| Quantity | 400 g |
| Pack Of | 2 |
| Tea Form | Granules |
| Flavor | Unflavoured |
| Regional Speciality | Darjeeling |
| Organic | No |
| Gourmet | Yes |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Dietary Preference | No Cholesterol |


Reviews
There are no reviews yet.