Description
Mixed Pickle is a mix of carefully selected fruits and vegetables from across India to offer a distinct taste and flavour.
Mixed Pickle is a mix of carefully selected fruits and vegetables from across India to offer a distinct taste and flavour.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Cactus Spices |
| Model Name | Cactus Homemade Mixed Pickle 400g |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mixed Vegetable |
| Quantity | 400 g |
| Container Type | Glass Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Ingredients | Edible Vegetable Oil, Mustard seeds, Carrot pieces, Acidity regulator, Lime pieces, Ginger pieces, Tenti dela, Fenugreek, Mango pieces, Chilli pieces, Turmeric, Asafoetida, Salt |
Reviews
There are no reviews yet.