Description
CALIBER NUTRITION XTREME MUSCLE MASS GAINER has more protein, Better calories & Bigger results. Specially designed for Xtreme muscle mass gainers
CALIBER NUTRITION XTREME MUSCLE MASS GAINER has more protein, Better calories & Bigger results. Specially designed for Xtreme muscle mass gainers
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | CALIBER NUTRITION |
| Model Number | XTREME MUSCLE MASS GAINER |
| Quantity | 1 kg |
| Flavor | Chocolate Cookie |
| Protein Type | Weight Gainers/Mass Gainers |
| Usage Timings | Post-workout |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | Low Cholesterol |
| Composition | Energy 363 Kcal, Protein 41g, Total Carbohydrate 45g, Sugar 20g, Fat 3g |
| Number of Scoops per Container | 10 |
| Ayurvedic | No |
| Container Type | Jar |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 100 g |
| Model Name | XTREME MUSCLE MASS GAINER |
| Calorie | 363 cal |
Reviews
There are no reviews yet.