Description
Cello Alpha 1000 1000 W Mixer Grinder
Cello Alpha 1000 1000 W Mixer Grinder
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Mixer Unit, Spatula, Liquidiser Jar |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty and 3 Years on Motor from Date of Purchase. Should the Company be Fully Satisfied at its Sole Discretion, that the Defects are Only Due to Faulty Material or Workmanship |
| Warranty Service Type | For Damaged Product, the Customer Needs to Register their Complaint at the Toll Free no. 1800-102-5778 and Accordingly the Service Team will Take Forward the Complaint and Get it Resolved |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Depth | 49.02 cm |
| Height | 24.64 cm |
| Width | 19.99 cm |
| Weight | 1.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.