Description
Cello BLAZING700A Black Gold
Cello BLAZING700A Black Gold
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop, Warranty Card |
| Brand | cello |
| model_name | BLAZING700A |
| Model | BLAZING700A Induction Cooktop (Black, Gold, Touch Panel) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black, Gold |
| Body Material | Stainless Stell |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 6 |
| Display | Digital LED Display |
| Timer | Yes |
| Fast Heating | No |
| Elements on Cooktop | Induction Cooktop |
| Spill Proof | No |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Consumption | 1600 W |
| Power Input | 220-240, 50Hz |
| Cool Touch | No |
| Weight | 2.4 kg |
| Service Type | For product related queries or in case of damaged, The customer can get in touch with us on our Customer Care No: 7400001799 and the service team will take the complaint forward. |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defect Only |
| Not Covered In Warranty | Physical Damages |
Reviews
There are no reviews yet.