Description
In cooking chetspice, rosemary is used as a seasoning in a variety of dishes, such as soups, salads, stews, casseroles and other poultry.
In cooking chetspice, rosemary is used as a seasoning in a variety of dishes, such as soups, salads, stews, casseroles and other poultry.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | ChetSpice |
| Flavor | Rosemary Herbs |
| Quantity | 28 g |
| Container Type | Glass Bottle |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Model Name | Rosemary 28g |
| Ingredients | Rosemary |
| Form | Leaves |
| Storage Instructions | ambient |
Reviews
There are no reviews yet.