Description
The festival of Raksha Bandhan brings a lot of happiness around. Bring jovial moments in your brothers life too by giving him this surprise of this Chocolate Box.
The festival of Raksha Bandhan brings a lot of happiness around. Bring jovial moments in your brothers life too by giving him this surprise of this Chocolate Box.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 Chocolate Gift Box |
| Brand | Chocholik |
| Model Name | Rakhi Gift Box – Best Brother Ever Chocolate Box For Brother / Sister – 9pc |
| Type | Compound Chocolate |
| Maximum Shelf Life | 60 |
| Gourmet | Yes |
| With Nuts | No |
| Homemade | No |
| Gift Pack | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Country of Manufacture | India |
| Certification | FSSAI |
| Storage Instructions | Store in cool temperature 10-15 Degree Celsius |
| Width | 10 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 108 g |
Reviews
There are no reviews yet.