Description
Everyday nutrition for active lifestyle , people over 40 and diabetics
Everyday nutrition for active lifestyle , people over 40 and diabetics
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | EVD gold |
| Model Number | Evd-1 |
| Quantity | 200 g |
| Flavor | coffee mocha |
| Protein Type | Protein Blends |
| Usage Timings | As per Requirement |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | Sugar Free |
| Composition | Inositol, Prohydrolase, Whey, Soy , Casein, L carnitine , Curcumin |
| Number of Scoops per Container | 14 |
| Ayurvedic | No |
| Container Type | Bottle |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 200 g |
| Model Name | Evd-1 |
Reviews
There are no reviews yet.