Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop,Instruction Manual, Warranty Card |
| Brand | Everest |
| model_name | Elegant |
| Model | Elegant |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | Customer needs to carry the product to the nearby Authorized Service Center to get the product repaired or inspected. |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Covered In Warranty | Parts and Labor |
| Not Covered In Warranty | Warranty shall not cover any damage resulting from adaptations or adjustments which may be made to the product. Warranty does not extend to cabinets, knobs, labels, or any accessories. |


Reviews
There are no reviews yet.