Description
Every been to a beach waiting for that lemonee mix bhel? No? Don’t worry we have got you covered with this tangy healthy beach bhel of ours! you are welcome!
Every been to a beach waiting for that lemonee mix bhel? No? Don’t worry we have got you covered with this tangy healthy beach bhel of ours! you are welcome!
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | FabBox |
| Model Name | Beach Chaat Delight |
| Model Number | Beach Chaat Delight |
| Quantity | 100 g |
| Type | Mixture |
| Flavor | Chat Masala |
| Taste | Sweet, Spicy |
| Organic | No |
| Added Preservatives | No |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 4 Months |
| Container Type | Pouch |
| Gourmet | Yes |
| Dietary Preference | Gluten Free, Sugar Free |
| Ingredient | contains soyabean, Bengal Gram, Green Gram Wheat Flakes pearl millet, oats Flakes, Flaxseed soyabeans, Lemon Juice powder, May contains traces of peanuts |
| Manufactured By | Healthy Karma Food Private LTD |
| Width | 4 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 13 cm |
Reviews
There are no reviews yet.