Description
Foxtail Millet is traditionally grown food and a storehouse of nutrition their resilience makes them organic by nature.
Foxtail Millet is traditionally grown food and a storehouse of nutrition their resilience makes them organic by nature.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 4 |
| Brand | Fields of Gold |
| Model Name | Organic |
| Type | Foxtail Millet |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | Yes |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Polished | No |
| Container Type | Pouch |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.