Description
All Natural- Preservative-free: 100% natural with no preservative, Sugar-free, Gluten free, Dairy Free and with low calorie, this chocolate delight is diabetic friendly and suitable for all age groups.
All Natural- Preservative-free: 100% natural with no preservative, Sugar-free, Gluten free, Dairy Free and with low calorie, this chocolate delight is diabetic friendly and suitable for all age groups.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 10 |
| Sales Package | Pack of 10. 700 Gram |
| Brand | Flat Tummies |
| Model Name | Almond Flaxseed Jam Cookies – 70g (Pack of 10) |
| Quantity | 700 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Almond |
| Organic | No |
| Ingredients | Almonds, Flax Seeds, Coconut Sugar, Coconut Milk, Apple, Pineapple, Banana |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | Gluten Free, Wheat Free, No Cholesterol, No Trans Fat, Sugar Free |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Added Preservatives | No |
| Gourmet | No |
| Shape | Oval |
| Coloring Agents | NA |
| Flavoring Agents | NA |
| Storage Instructions | Store in a dry and cool place |
| Model Number | 092750 |
| Manufactured By | Moya Labs Private Limited |
| Width | 12 cm |
| Height | 13 cm |
| Depth | 11 cm |
Reviews
There are no reviews yet.