Description
All Natural- Preservative-free: 100% natural with no preservative, Sugar-free, Gluten free, Dairy Free and with low calorie, this chocolate delight is diabetic friendly and suitable for all age groups.
All Natural- Preservative-free: 100% natural with no preservative, Sugar-free, Gluten free, Dairy Free and with low calorie, this chocolate delight is diabetic friendly and suitable for all age groups.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 3 |
| Sales Package | 3 box of cookies. 70 g each |
| Brand | Flat Tummies |
| Model Name | Almond Flaxseed Jam Cookies – 70g (Pack of 3) |
| Quantity | 210 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Almond |
| Organic | No |
| Ingredients | Flax seed, Almonds, Coconut milk, Coconut Sugar, Apple, Banana, Pineapple |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | Gluten Free, No Cholesterol, No Trans Fat, Sugar Free |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Added Preservatives | No |
| Gourmet | Yes |
| Shape | Oval |
| Storage Instructions | Store in a dry and cool place |
| Manufactured By | Moya Labs Private Limited |
| Width | 12 cm |
| Height | 11 cm |
| Depth | 10 cm |
Reviews
There are no reviews yet.