Description
All Natural- Preservative-free: 100% natural with no preservative, Sugar-free, Gluten free, Dairy Free and with low calorie, this chocolate delight is diabetic friendly and suitable for all age groups.
All Natural- Preservative-free: 100% natural with no preservative, Sugar-free, Gluten free, Dairy Free and with low calorie, this chocolate delight is diabetic friendly and suitable for all age groups.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 3 |
| Sales Package | Pack of 3, 60 g each |
| Brand | Flat Tummies |
| Model Name | Millet Pleasure, Coffee Melts cookies, Pack of 3 – 180gm |
| Quantity | 180 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Peanut |
| Organic | No |
| Ingredients | Foxtail Millet, Ragi, Coffee, Psyllium Husk |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | Gluten Free, Wheat Free, No Cholesterol, No Trans Fat, Dairy Free, Sugar Free |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 4 Months |
| Caloric Value | 152 |
| Added Preservatives | No |
| Gourmet | Yes |
| Shape | Oval |
| Storage Instructions | Store dry and cool |
| Manufactured By | Moya Labs Private Limited No. 4/2 KHB Industrial Area Yelahanka, Bangalore 560064 |
| Other Features | Low GI, Low Carb |
| Width | 12 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 15 cm |
Reviews
There are no reviews yet.