Description
Abs shock proof body. Powerful 650 watt speed motor. stainless steel blade for sharp cutting. Autocut function protect from over loading. unbreakable Jar lid. Anti skid mixi lid. Good quality steel jar 2 cs
Abs shock proof body. Powerful 650 watt speed motor. stainless steel blade for sharp cutting. Autocut function protect from over loading. unbreakable Jar lid. Anti skid mixi lid. Good quality steel jar 2 cs
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Warranty Summary | one Year |
| Warranty Service Type | Repair or Relacement |
| Covered in Warranty | Manufacturing defect |
| Not Covered in Warranty | Physcal Damage |
| Depth | 22 cm |
| Height | 22 cm |
| Width | 18 cm |
| Weight | 2.6 kg |
Reviews
There are no reviews yet.