Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | G Track |
| Model Number | Cook-19 |
| Model Name | Cook-19 |
| Capacity | 19 L |
| Rotisserie | Yes |
| Body Material | MS |
| Color | Black |
| Shade | Black |
| Rotisserie Type | Motorized |
| Control Panel | Rotery |
| Cavity Material | Metal Steal |
| Finish | Matte |
| Timer | Yes |
| Temperature Control Range | 0-250 degree C |
| Auto Menu | No |
| Number Of Auto Menu | 0 |
| Power Consumption | 1280 W |
| Power Requirement | 220-240V/50Hz |
| Width | 44 cm |
| Height | 26 cm |
| Depth | 32 cm |
| Warranty Summary | 2 Year Manufacturing Defect Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |


Reviews
There are no reviews yet.