Description
This is a Banarasi Brocade Silk Bag which has tassels on both the edge and a string to keep it handy as well on shoulder, it has 2 compartments which has sliding chain on it.
This is a Banarasi Brocade Silk Bag which has tassels on both the edge and a string to keep it handy as well on shoulder, it has 2 compartments which has sliding chain on it.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Bag |
| Model Name | Banarasi Hand Bag Dark Green |
| External Width | 33 cm |
| External Height | 29 cm |
| External Depth | 10 inch |
| Closure | Zipper |
| Bag Design | Animal Brocade |
| Weight | 300 g |
| Warranty Summary | NA |
| Warranty Service Type | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.