Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | WorkTab III |
| Model Name | WorkTab III |
| Color | Graphite Grey |
| Connectivity | Wi-Fi+3G |
| OS | Android |
| Operating System Version | Marshmallow |
| RAM | 2 GB |
| Voice Call | Yes |
| Supported Network | GSM |
| Display Size | 20.32 cm (8 inch) |
| Sales Package | Charger, USB Cable, User Manual |
| Display Resolution | 1280 x 800 Pixels |
| Primary Camera | 5 megapixels |
| Internal Storage | 16 GB |
| Processor Speed | 1.5 GHz |
| Sim Type | Single Sim |
| Warranty Summary | 6 Months Warranty |


Reviews
There are no reviews yet.