Description
Milk, Sugar and Chocolate powder cooked to perfection to make your favourite Two Layered Chocolate Barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
Milk, Sugar and Chocolate powder cooked to perfection to make your favourite Two Layered Chocolate Barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Chocolate Barfi |
| Type | Burfi |
| Quantity | 200 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 10 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.