Description
Milk, Sugar and Dryfruits cooked to perfection to make your favourite Traditional Mawa barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
Milk, Sugar and Dryfruits cooked to perfection to make your favourite Traditional Mawa barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Mawa Barfi |
| Type | Burfi |
| Quantity | 200 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Dietary Preference | With Sugar |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.