Description
Milk, Sugar and Dryfruits cooked to perfection to make your favourite Traditional Mawa Peda. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
Milk, Sugar and Dryfruits cooked to perfection to make your favourite Traditional Mawa Peda. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Mawa Peda (white) |
| Type | Peda |
| Quantity | 200 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 10 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.