Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Gi-Shop |
| Model Number | G-COIL-1000 WATT Adjustable Push Button Electric Cooking Heater |
| Power Consumption | 1000 |
| Input Voltage | 230 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 8 mm |
| Height | 10 mm |
| Depth | 4 mm |
| Weight | 1 kg |
| Warranty Summary | No |
| Service Type | No |
| Covered in Warranty | No |
| Not Covered in Warranty | No |


Reviews
There are no reviews yet.