Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Gizmostar |
| Model Number | 500 Watts Mini Electric Cooking Heater (1 Burner) |
| Power Consumption | 500 Watt |
| Input Voltage | 230 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 7.5 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Weight | 0.5 kg |


Reviews
There are no reviews yet.