Description
It gives authentic taste to roasts, smoked chicken, stews, egg dishes and grilled potatoes etc. All GMC spices and seasonings are hygienically packed .
It gives authentic taste to roasts, smoked chicken, stews, egg dishes and grilled potatoes etc. All GMC spices and seasonings are hygienically packed .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | GMC |
| Flavor | Paprica |
| Quantity | 300 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Cuisine | Indian |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Dietary Preference | NA |
| Gourmet | Yes |
| Organic | Yes |
| Model Name | Paprika Powder |
| Ingredients | Paprika Powder |
| Form | Powder |
| Manufactured By | Malviya Traders , C-314 Duggal Housing Complex , School Road , Khanpur , New Delhi – 110080 |
| Certification | Fssai |
| Country of Manufacture | India |
| Storage Instructions | Keep in cold and dry place |
| Width | 10 cm |
| Height | 12.5 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Weight | 0.3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.