Description
Flaxseed is a rich source of healthy fats, minerals, vitamins, antioxidants, fibre and omega-3
Flaxseed is a rich source of healthy fats, minerals, vitamins, antioxidants, fibre and omega-3
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Godka |
| Type | All-Purpose Flour |
| Quantity | 250 g |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Is Perishable | No |
| Organic | No |
| Used For | It is also an excellent addition to smoothies, cakes, cereals or for sprinkling on foods |
| Model Name | Flax Seed Powder/Alsi Powder |
| Height | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.25 kg |
Reviews
There are no reviews yet.