Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Golokadhaam Garden Greens |
| Model Name | -Millet/Wholegrain/Non-grain Cookies |
| Quantity | 250 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Assorted |
| Organic | Yes |
| Ingredients | Quinoa, Oats, Multi-grain, Ragi, Buckwheat, Singhara, Veg Fat (Transfat Free), Sulphurless Sugar/jaggery, spices like cardamom, cinnamon etc. salt, baking agent (INS 500) & other condiments in whole, crushed or powder form of nuts/seeds as per our proprietary formula |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | No MSG, Gluten Free, Low Cholesterol, No Trans Fat, Wheat Free |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 2 Months |
| Added Preservatives | No |
| Gourmet | Yes |
| Certification | FSSAI |
| Width | 12 cm |
| Height | 6 cm |
| Depth | 4 cm |


Reviews
There are no reviews yet.