Description
Prepare toasty, hot, and delicious sandwiches right in your kitchen with this Sandwich Grill. It boasts an elegant finish and features a non-stick heating plate which promotes a healthy diet with its ‘less-oil cooking’ benefit
Prepare toasty, hot, and delicious sandwiches right in your kitchen with this Sandwich Grill. It boasts an elegant finish and features a non-stick heating plate which promotes a healthy diet with its ‘less-oil cooking’ benefit
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 SANDWICH GRILLER |
| Brand | green kivvi |
| Model ID | GK1803-G |
| Slice Capacity | 2 |
| Functions | Griddling |
| Color | Black |
| Indicators | YES |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 0.6 m |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | Yes |
| Removable Drip Tray | No |
| Power Consumption | 750 W |
| Net Weight | 100 gm |
| Warranty Summary | NA |
| Service Type | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.